מה זה חיווט מוח

חיווט מוח הוא הדרך לעדכן את מערכת ההפעלה, לצאת מהבוץ ולהתחיל לעוף

ישופים

מוח האדם הוא מערכת מבוססת חוקי הפעלה. כל חוק מתבטא בה על ידי חוט שמקשר בין דבר לדבר. דוגמאות לחוקים שכאלה: “אף אחד לא רואה אותי”, “הכל קשור אלי”, “הכל באחריותי”, “אין לי זכות לקבל אהבה” ועוד ועוד…

המוח בונה את מערך החוקים שלו מרגע היוולדנו ובמשך כל ימי חיינו בכל רגע ורגע. הוא מתבונן במה שאנו עושים וחווים והופך זאת לחוקים. חלק מהחוקים נחקקים מעצם הסביבה בה אנו נמצאים, לדוגמא המוח מחווט את הקשר הזוגי בין ההורים שלנו ומייצר אצלנו אוסף חוקי זוגיות הרבה לפני הגיל שבו יש לנו זוגיות משלנו.

מאידך… המוח הוא זה שגורם לנו לפעול כפי שאנחנו פועלים… וכך יוצא שהוא בונה עבורנו חוקים על סמך מה שהוא עצמו הורה לנו לבצע… וככה מתגלגלים חוקי ההפעלה הבסיסיים והופכים אותנו למעין מכונה שחוזרת שוב ושוב על תנועותיה.

לצורת בניה וניהול זו יש יתרונות וחסרונות. החסרון הגדול הוא שחוקי ההפעלה הדומיננטיים ביותר הם אלה שנוצרו בילדותנו, ורבים מהם אינם רלוונטיים יותר עבורנו כמבוגרים וגורמים לנו סבל רב ומהווים מחסומים של ממש.

בחיווט מחדש של המוח בשיטת Brain reProg אנו חוקרים, מנתחים וחושפים את מבנה הנתונים של מוחנו, מתוכו אנו מזקקים את חוקי ההפעלה שמזיקים לנו ומונעים מאיתנו להגשים את מטרותינו, ועל ידי תרגילי חשיבה אנו משנים חוקים אלה. העבודה היא ישירות מול המוח – ארגון וסידור חוקי ההפעלה מחדש.

המטופל בשיטה זו עובר חוויה מרגשת ומעצימה ביותר, כאשר הוא מגלה באיזו קלות ומהירות הוא משנה את חייו מקצה לקצה, וכל זאת רק על ידי שינוי חוקי ההפעלה של עצמו.

אורה ארבל, מפתחת שיטת Brain reProg לשינוי מהותי בחיים דרך חיווט המוח מחדש