איך מחלות קשורות למוח

בעשורים האחרונים, עם התפתחותה המהירה של הטכנולוגיה, הולך האדם המודרני ומפתח עוד ועוד כלי מדידה. שעוני ספורט שיודעים למדוד דופק, מהירות, קילומטרז', שריפת קלוריות, יודעים למדוד BMI ואת אחוז השומן בגוף, יודעים את זה ואת זה ואת זה. ברפואה כלי המדידה משתכללים והולכים, יודעים היום לראות ולמדוד כמעט הכל.

זה מרשים. זה מרתק. כאלגוריתמאית זה גם מלהיב אותי לראות לאן מצליחים להגיע, זה פעמים רבות אפילו מועיל.

אבל, לפיתוחים המדהימים האלה יש מחיר

בעקבות היכולת המתפתחת של מדידה, הולכים המחקר והפיתוח ונהיים יותר ויותר צרים ונקודתיים, נותנים שמות יותר ויותר מדוייקים וספציפיים לתופעות ומגדירים אותן כמחלות השונות זו מזו. הידע הזה הוא כמובן לרוב משמש לחיפוש ופיתוח של תרופות, לכל תופעה בנפרד. בצמוד לפוקוס ההולך ומתחדד וגם הולך ונהיה צר יותר ויותר, האדם המודרני הולך ומאבד את פרספקטיבת מבט הציפור שלו, שממנה רואים את התמונה הרחבה יותר.

ומה רואים ממבט הציפור? ממבט הציפור רואים שהמון מהמחלות והתופעות שהאדם לוקה בהן מקורן במוח שלו, ואלה בכלל לא מחלות אלא תופעות שנוצרות על ידי רשתות הניהול שלו. וכשמסתכלים מנקודת המבט הכללית הרחבה הזאת, רואים שהפתרון להמון תופעות ומחלות הוא פשוט בהרבה ממה שנוטים לחשוב, והוא טמון בעבודת מוח וניקוי הרשתות הגורמות לאותן מחלות.

דוגמא ראשונה, מחלת האנורקסיה: אנורקיה ידועה כמחלה כרונית שבמקרים רבים לא ניתנת להבראה. אישה החולה באנורקסיה במשך שנים רבות, נלחמת בגוף שלה ובכל העולם, מאבדת את תחושת הרעב והשובע, מפתחת הרגשה שהמחלה הזאת עומדת לנצח אותה, לא מאמינה ביכולת שלה להצליח להבריא, כועסת על עצמה ופוגעת בעצמה  ועוד תופעות הקשורות למחלה. בעבודת מוח מוציאים מתוך הגוף והמוח שלה את החוקים הבאים: "כל החיים אהיה עם הפרעות אכילה", "החיים זו מלחמה", "כאב הוא סימן לרעב", "אני רעה", "לא מגיע לי להבריא", "אין לי סיכוי להצליח" ועוד חוקים שהתפתחו לאורך השנים כתוצאה מהמחלה. והרי זה פלא, האישה מבריאה לחלוטין וחוזרת לחיים כמו שהיו לה לפני שחלתה.

דוגמא שניה, התמכרות לסיגריות או לעישון סמים כאלה ואחרים: אדם מעשן שנים רבות בצורה מסיבית ההולכת ומתגברת. הוא מפתח הרגל לעשן בערבים לפני השינה כי הוא מפחד שאחרת לא יוכל להרדם בלילה. הוא מעשן במשך יום העבודה כי הוא חושב שזאת הדרך היחידה להרגע ולנוח לכמה דקות תוך כדי היום. בעבודת מוח מוציאים מהגוף ומהמוח שלו את החוקים הבאים: "העישון הוא חלק ממני", "עישון זאת הדרך היחידה שלי להרגע", "בלי עישון אני לא נרדם", "אין לי סיכוי להפסיק לעשן" ועוד חוקים שנבנו בתוכו במהלך שנות העישון. והרי זה פלא, האדם מסיים את הוצאת הרשתות הנ"ל ובאופן טבעי מפסיק לעשן. המוח שלו שוכח לחלוטין את ההתמכרות שהיתה לו במשך שנים כה רבות.

רשתות הניהול של המוח הן רבות עוצמה ומשפיעות באופן ישיר על הצורה שבה האדם מתנהל. הן מנהלות את הבריאות שלו וגם את המחלות שלו. הן אלה שמפתחות מחלות כרוניות והן אלה שמתחזקות את תחושת חוסר המסוגלות להבריא ממחלות אלה. חשוב לדעת שבאמצעות עבודת מוח ניתן לרפא מחלות רבות מאוד ובאופן הטבעי ביותר, ללא סיכונים, ללא תרופות וללא ניתוחים.

אורה ארבל, מפתחת שיטת Brain reProg לשינוי מהותי בחיים דרך חיווט המוח מחדש