הדרך להגשמה עצמית

הגשמה עצמית היא חלום נשגב ורחוק עבור אנשים רבים, ושווה להקדיש לה תשומת לב. מה בכלל אומר המושג הגשמה עצמית? מתי בן אדם מרגיש מוגשם? מה זאת ההרגשה הזאת, במה היא מתבטאת? איך בן אדם יודע להגיד מתי הוא מוגשם ומתי לא?

הגשמה עצמית על פי הגדרתי, הוא המצב שבו אדם משתמש ביכולותיו ותכונותיו בחופשיות, ללא הפרעות וללא מכשולים פנימיים. זה המצב שבו לאדם יש שאיפות ויעדים והוא מפלס את דרכו אליהם ללא פחד וללא מעצורים.

כדי להגיע למצב הנכסף הזה יש להפרד לשלום מכל המחסומים הפנימיים, וכדי לעשות זאת קודם כל צריך להבין מהו מחסום. מחסום הוא לא אחר מאשר חוק במערכת ההפעלה. חוק שגורם לאדם להעצר, חוק שנותן לאדם הרגשה לא טובה כלפי עצמו, חוק שממלא את האדם בפחדים על מה שעשוי להתרחש.

ההבנה מהו מחסום מאפשרת לנקוט צעדים מעשיים ולהתחיל להפרד מהמחסומים שמונעים את ההגשמה.

תהליך הפרידה ממחסומים הנו תהליך מתמשך אשר קורה במקביל לסלילת הדרך ליעד הנבחר. היעד שאליו הולכים יכול להיות כל שאיפה שיש, החל מפרנסה טובה, מערכת יחסים נעימה, תקשורת טובה עם הסובבים או כל דבר אחר ששמים לעצמנו כמטרה.

מתחילים בסלילת השביל, מדמיינים, יוזמים, יוצרים  וממשיכים כל עוד לא נתקלים במחסום. כאשר נתקלים באחד, עוצרים, מנתחים, מנסחים את החוק שמתאר בצורה המדוייקת ביותר את המחסום ואז… מנקים את הרשת המייצגת אותו במוח. הוצאת רשת המחסום פותחת את הדרך ומאפשרת את המשך סלילתה.

בדרך זו מתקדמים, ומנקים כל מחסום הנקרה בדרך. סלילת הדרך כשלעצמה היא אמנם לא פשוטה אבל היא מרתקת, היא כל הזמן בתנועה, וכל שינוי מורגש ומרגש

ואז פתאום

הגשמה

😊

אורה ארבל, מפתחת שיטת Brain reProg לשינוי מהותי בחיים דרך חיווט המוח מחדש